Ochrona przed wycieraniem


Płyty gumowe TIP TOP STAHLGRUBER - do różnych zastosowań

EFEKT TAKI SAM - WIĘCEJ PIENIĘDZY NA KONCIE


OBNIŻAMY EMISJĘ DECYBELI

Maty przesiewające - zastosowanie takich mat na przesiewaczach w kopalni bazaltu w Wilkowie, w okolicach Złotoryi spowodowało obniżenie hałasu o 16 dB. Pomiarów dokonano wokół przesiewaczy o wymiarach 1,8m x 5m. Jeden pokład wyposażony jest w całości w maty z gumy, a drugi po połowie - w maty gumowe i metalowe sita plecione. Oczywiście tak znaczne obniżenie hałasu wystąpiło w obrębie przesiewacza z pełnym pokładem mat gumowych.

Przesyp w transporcie przenośnikowym - w zakładach sodowych "SODA - MĄTWY" w Inowrocławiu dokonano pomiarów zmian natężenia hałasu w przypadku wyłożenia przesypu płytą gumową. Natężenie podczas transportu kamienia wapiennego sięgało 125 dB. Zastosowanie trudnościeralnej płyty gumowej w jednym z przesypów wywołało obniżenie hałasu w jego okolicach o 5 dB. Wyposażenie miejsc wytwarzających ponadnormatywny hałas we wspomniane płyty, spowoduje jego redukcję do poziomu bezpiecznego dla obsługi i środowiska.


GUMA I REMATHAN ZAMIAST STALI

Wykładziny gumowe lub poliuretanowe (jako produkty firmy TIP TOP STAHL-GRUBER noszą nazwę REMATHAN) sprawdzają się znakomicie w miejscach, gdzie inne płyty salowe mają krótką żywotność.
W lutym 2000 roku wyklejone zostały REMATHANem o grubości 4 mm rynny spustowe betonu w betonomieszarce firmy BT Gliwice. Podczas dotychczasowej, dwuipółrocznej eksploatacji przemieszczono 170.000 ton betonu. Pozostała tam jeszcze warstwa wykładziny o grubości 1 mm. W tym czasie rynny metalowe wymieniano by już CZTEROKROTNIE. REMATHAN poprawia znacząco estetykę maszyny i bardzo ułatwia utrzymanie wysokiego stopnia czystości.

Na pewno więc, mecz RAMATHAN  kontra STAL zakończy się wynikiem 4:1 !

Do transportu betonu wykorzystywane są miekkie płyty gumowe. Sklejane są one w kształt rękawów lub stożków spustowych. Elastyczna guma ułatwia przepływ strugi betonu. Tego typu wyroby dostarczamy do BT Częstochowa, BT Nowy Targ, BT TOPBETON, Dyckerhoff Beton, NCC Asfalt i Beton Industri.

Płyty gumowe, tzw. "zębate" stwarzają podwójne korzyści: ograniczają hałas i wydłużają znacznie żywotność ścian przesypów wykonanych z blach. Zabudowano taką płytę o grubości 55 mm w ciągu transportu surowca (margla) w cementowni "NOWINY". Zmierzono stopień zużycia płyty po przetransportowaniu 450.000 ton i ubyło jej jedynie 5 mm. Można więc określić, że posłuży ona do przetransportowania blisko 5.000.000 ton margla. Produkowane są płyty o większej grubości, czyli ich żywotność będzie wielokrotnie dłyższa.


Rynna spustowa wyłożona REMATHAN-em

Rynna spustowa wyłożona REMATHAN-em

Rynna po opróżnienio betonomieszarki

Mycie rynien

Mycie rynien

Widok rynien metalowych po
przemieszeczniu 43tyś ton betonu

Wylewanie betonu

Widok rynien wyłożonych REMATHAN-em
po przemieszczeniu 170tyś ton betonu